سخنرانی آنلاین دکتر نامور مطلق با عنوان “از بینامتنیت تا بیش‌متنیت” در آکادمی شمسه

به گزارش روابط عمومی آکادمی شمسه ؛
بدین وسیله به اطلاع می‌رساند ما در موسسۀ پژوهشی، آموزشی و مطالعاتی آکادمی شمسه افتخار داریم تا در قالب یک جلسه سخنرانی آنلاین در خدمت دکتر بهمن نامور مطلق ریاست محترم فرهنگستان هنر باشیم.

دکتر نامورمطلق دارای مدرک دکتری  رشته ادبیات تطبیقی از دانشگاه بلزپاسکال در کلرمون ـ فرانسه است. ایشان دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی هستند و مقالات و کتاب‌های متعددی در زمینه‌های بینامتنیت، اسطوره‌شناسی، دانش‌های تطبیقی، نقد تکوینی هنر و ادبیات و… تألیف کرده‌اند. دپارتمان نشانه شناسی آکادمی شمسه از ترم‌ها و سال‌های گذشته از همکاری و مساعدت ایشان بهره‌مند بوده و در ترم جاری نیز کارگاهی تخصصی تحت عنوان  “بیش متنیت”  را با حضور دکتر نامور مطلق برگزار خواهد کرد.

عنوان سخنرانی ایشان  “از بینامتنیت تا بیش‌متنیت” است ، بیش‌متنیت یکی از پنج گونه ترامتنیت به عنوان رویکردی برای مطالعات آثار ادبی-هنری مورد استفاده محققان در سراسر جهان است. رویکردی که بیش از هر چیز بر روابط میان متن‌ها آن هم از نوع برگرفتگی تاکید دارد. بیش متنیت به نوبه خود شش زیرگونه اصلی دارد که با توجه به چگونگی رابطه میان پیش متن و بیش‌متن صورت بندی شده اند.

این سخنرانی روز 6 شهریور ماه 1401 ساعت 18 در محیط ادوبی کانکت برگزار خواهد شد. علاقمندان می‌توانند برای دریافت لینک جلسه با موسسه تماس حاصل فرمایند.

سخنرانی دکتر نامور مطلق از بینامتنیت تا بیش‌متنیت در آکادمی شمسه
سخنرانی دکتر نامور مطلق از بینامتنیت تا بیش‌متنیت در آکادمی شمسه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *