اهداف و فعالیت‌ها

اهداف و فعالیت های آکادمی شمسه/

هنر همواره دستگاهی از روابط است ؛ ترازمندی پرواگونه و نازکی میان یک چیز و چیز دیگر. شاید هنر به عنوانِ بندی از فرهنگ بیانگر امکانات از دست رفته، امید های تحقق نیافته و وعده های انجام نشده است.

فرهنگ و به تبع آن هنر و ادبیات مرهمی برای روح بیمار و مجروح عصر مدرن است. انسانی که در عصر زیست می کند که مطالعات فرهنگی ابعادی وسیع یافته است و مطالعات بینارشته ای اساس پژوهش قرار گرفته است، اگر جویای دانشی باشد می بایست در این راستا گام بردارد.

گمان می رود انسان دیگر فقط تا جایی با ارزش است که بتواند با تولید و آفرینش خلاق خود هستی را توجیه کند. هنر در مقیاس با علم صداقت بیشتری دارد زیرا حضور غایی توهم را تشخیص می دهد و می پذیرد. هنر با توهمات چونان توهمات رو به رو می شود و در نتیجه می تواند به نحوی خلاق با آن ها برخورد کند.

دیگر هنر به مثابه مترادفی برای اندیشه و کنش خلاق در کل است. هنر باید این رسالت سنگین را به دوش گیرد که به نوع بشر بیاموزد چگونه بدون پشتیبانی و کمک سایر حیطه ها روی پای خود بایستد. فرهنگ می تواند از بطن معنا و دلالت تمرکز بخش هنر یا اثر هنری جاری شود. دیگر گمان می رود که فلسفه اگر می خواهد به لحاظ فرهنگی معنا و اهمیت بیشتر و مثبت تر داشته باشد، این مهم وابسته به پیوند آن با هنر و نزدیکی یا دوری این پیوند است.

آکادمی شمسه ، سعی دارد مجرایی برای تحقق چنین هنری باشد و برای نیل به این مقصود ، اهداف و برنامه ریزی های خود را شکل داده و تجسم بخشیده است. شاید در بطن رخوت فراگیر ، محملی ایجاد کند برای بروز خلاقیت و ارائه تکثر دیدگاه ها به فراخور حال.

بدین منظور ما فعالیت خود را از سال 1388 آغار کردیم و در پژوهش ، مطالعه و تحقیق همت گماردیم . امیدواریم که با یاری اهل فرهنگ و قلم و اندیشه همچنان در این مسیر نه چندان سهل ، عزتمندانه گام برداریم.

آکادمی شمسه فعالیت خود را بر روی مباحث زیر متمرکز کرده است

⇐ برگزاری کلاس ها و نشست های آزاد پژوهشی در حوزه های : هنر ، فلسفه ، جامعه شناسی ، نشانه شناسی ، اسطوره شناسی ، مطالعات تطبیقی ، ادبیات ، الهیات ، اقتصاد و کلیه مباحث تخصصی هنر و علوم انسانی

⇐ برگزاری کلاس ها و کارگاه های هنر های تجسمی (نقاشی ، گرافیک ، انیمیشن ، طراحی ، عکاسی ، تصویر سازی و … )

⇐ برگزاری کلاس های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری هنر و فلسفه در راستای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی

⇐ تالیف ، ترجمه و نشر کتب هنری و علوم انسانی و ایجاد گروه های مطالعاتی

⇐ برگزاری ورک شاپ ها ، همایش ها و سمینار ها

⇐ تور گردشگری و بازدید از بناهای تاریخی و عکاسی طبیعت

 


با کلیک بر روی عنوان های زیر به صفحه مورد نظر میانبر بزنید

اخبار | راهنمای کلاسهای آنلاین | دکتـری هنـر | برنامــه کلاس‌های آزاد | هیئت علـمی موسـسه
دپارتمان‌های آموزشی |پوسترها | مقالات | فـروشگاه محصولات فرهنگی | کارشناسی‌ارشد‌هنر